Az elmúlt évek legsikeresebb számítástechnikai és kommunikációs eszközeinek a táblagépek számítanak. Ezek átmenetet képeznek a laptopok és az okostelefonok között. Népszerűségük titka, hogy igen sokoldalúan használhatók. Fontosak a munka, a tanulás és szórakozás terén is. Az Apple tablet vezeti az eladási listákat, annak ellenére, hogy nem tartozik a legolcsóbb ilyen eszközök közé. A táblagépek szinte minden olyan feladat elvégzésére alkalmasak, amire az okostelefonok is.
Csupán a hagyományos értelembe vett telefonálásra nem jók. Viszont az internetes kommunikációs applikációk révén a kommunikáció is megvalósítható a segítségükkel, írásban és szóban is. Emellett számtalan olyan funkciójuk is van, ami a telefonokkal nem, vagy csak nagyon nehezen oldható meg. A laptopokkal szemben pedig az az előnyük, hogy jóval kisebbek, ezért könnyebb magunkkal vinni bárhová. Az Apple tablet nagy sikerét mi sem bizonyítja jobban, hogy már megjelenésének első napján elkapkodták az üzletek polcairól.
Az Apple cég már a 90-es évek elején kacérkodott a gondolattal, hogy érdemes lenne valami hasonló eszközt készíteni. Le is gyártották az első táblagépeket, de nem értek el vele akkor még jelentős sikereket. Azonban 2010-ben megjelent az Apple tablet első generációja, amely valódi áttörést jelentett a számítástechnikai eszközök piacán. A nagy siker láttán más számítástechnikai és kommunikációs cikkeket gyártó vállalat is nekifogott a saját táblagépeik elkészítésének, és a következő évben már 80 féle tablet volt a boltok polcain.
Azonban az Amerikai Egyesült Államokban az Apple tablet nem talált ellenfélre, és világ más országaiban is az eladási listák előkelő helyein szerepel mind a mai napig. Minden évben megjelenik az új modell, amely valamivel jobb, vagy legalábbis másabb, mint az előző. Ha valaki egy vadonatúj Apple tablet boldog tulajdonosa akar lenni, akkor annak résen kell lenni, amikor megjelenik az új modell, mert a készletek hamar kiürülnek. Ugyanakkor az internetes webáruházakban még ráakadhat néhány darabra, ha elég figyelmes.